Statistikos šaltinių duomenimis, šiuo metu Londone ir visoje Anglijoje gyvena daugiau nei 0,5 milijono lietuvių. Daugelis jų čia emigravo ieškodami geresnio gyvenimo bei prispausti krizės ar nepriteklių. Šiandien emigravimo mastai kiek sumažėjo, tačiau vis dar nemažai žmonių išvažiuoja. Vieni svetur pasirenka studijas, kiti važiuoja dirbti ar pramogauti. Žinoma, dažniausiai lietuviai Londone dirba. Panorus emigruoti, pirmiausia reikia turėti Anglijos sostinėje gyvenančių pažįstamų. Tiek jie padės rasti būstą, padės įsikurti, supažindins su šalimi ir gyvenimo joje ypatybėmis. Londone padorų būstą rasti yra gana sudėtinga, ir nuomos kainos yra gana nemažos. Čia nuomos mokestis skaičiuojamas ne už mėnesį, bet už savaitę. Taigi pamačius nedideles kainas nereikėtų žavėtis – tiek atsieis nuoma mėnesiui. Dažniausiai būstą savaitei galima išsinuomoti už maždaug 50-100 svarų sterlingų.
Londonas suskirstytas į 8 zonas, tačiau populiariausios gyvenamosios zonos yra 6. Pigiausia būstą nuomotis 3-6 zonose. Pirmojoje ir antrojoje zonose būstai yra brangiausi. Pirmoji zona yra Londono centras, taigi lietuviai Londone šiose zonose paprastai neapsistoja dėl vienos aiškios priežasties – per brangu. Butus nuomojantys žmonės paprastai čia nepalieka patalynės, indų, puodų, kitų reikmenų, taigi visa tai reikėtų turėti savo. Daugelis butų šeimininkų reikalauja susimokėti nuomos mokestį į priekį. Vėliau reikia būti atsargiems, nes šis mokestis grąžinamas ne visada.
Įsikūrus tenka apsižvalgyti po Londoną. Dar tik įsikūrusiems Londone lietuviams pažįstami aprodo miesto įžymybes, prekybos centrus. Juos galima rinktis pagal kišenę: yra ir visiškai pigių, kur parduodamos daugiausia konservuotos prekės. Yra ir kokybiškomis prekėmis prekiaujančių prekybos centrų – žodžiu, viskas pagal kišenę. Lietuviai Londone susiranda savo mėgstamas prekybos vietas ir jose nuolat apsipirkinėja. Didžiuosiuose prekybos centuose galima rasti ir rūbų, kurie kainuoja vos po kelis svarbus, o kokybė, kaip už tokią kainą, yra ganėtinai aukšta. Pramoninėms prekėms pirkti yra daugybė nedidelių parduotuvių, kurių savininkai – Azijos šalių ir Indijos piliečiai. Žinoma, pas juos pirkti kartais rizikinga, nes jie grąžina per mažai grąžos, kartais apgauna, įsiūlo nekokybiškas prekes ir taip toliau.
Bene populiariausia tema – darbas. Lietuviai Londone dirba daugiausia taip vadinamus „juodus darbus“. Ypač vertinami aukštos kvalifikacijos statybininkai: mūrininkai, tinkuotojai, betonuotojai. Pastarieji ir uždirba tikrai daug. Ieškoma elektrikų, stalių, baldų gamintojų. Merginos ir moterys daugiausia dirba valytojomis, padavėjomis, barmenėmis, pagalbinėmis darbininkėmis, pakuotojomis, viešbučių kambarių tvarkytojomis, namų tvarkytojomis. Čia, norint uždirbti, reikia dirbti, nes tinginių Londone, kaip ir visame pasaulyje, niekas nemėgsta, jiems greitai parodomos durys.