Jei pavargote nuo įprasto savo namų dekoro ir jaučiate, jog norite įnešti šiek tiek naujovių – interjero dizainas ir jo pakeitimas yra viena iš išeičių, galinčių padėti jums atnaujinti savo aplinką.
Galima rasti ir specialių elektroninių programėlių, pritaikytų būsto dizaino kūrimui, tačiau nenorintys švaistyti papildomo laiko tokių programėlių perpratimui ir pinigų jų įsigijimui, gali tai padaryti kur kas paprasčiau – tiesiog į pagalbą pasitelkti specialistų komandą ar savarankiškai apsispręsti ir imtis savo namų interjero dizaino keitimo.
Tačiau svarbu suprasti, jog viso būsto vienu metu savarankiškai nepakeisite. Tam jums tiesiog gali pritrūkti kūrybinių idėjų ar fizinių jėgų bei laiko, todėl pradžiai išsirinkite patalpą, labiausiai reikalaujančią renovacijos ar tą, kurią laikote skubiausiai reikalinga atnaujinti.
Nebijokite eksperimentuoti, tačiau ir neskubėkite visko keisti. Nors eklektiką taip pat galima pavadinti tam tikru stiliumi, tačiau šis interjero stilius ne visuomet gali atrodyti skoningai. Taip pat nepamirškite ir apie turimą biudžetą. Unikalus interjero dizainas gali pareikalauti nemažai išlaidų, todėl apsvarstykite kiek finansinių išteklių šiam projektui norėtumėte skirti. Tinkamas išlaidų planavimas padės išvengti nemalonių netikėtumų.
Vienas iš būdų pakeisti patalpos išvaizdą – tai aplinkoje vyraujančių formų pakeitimas. Jei turite galimybių, tarkime, iš kampuotų patalpos formų jas galite paversti aptakiomis, ne tokiomis griežtomis. Lygiai taip pat galimas ir atvirkštinis variantas.
Kitas būdas – įsigyti neįprastų formų baldus, dekoro detales, pakeisti sienų ar kitų paviršių apdailą, pagaliau pasikabinti originalias užuolaidas, paveikslus ar sienas papuošti specialiais vienetiniais dekorui skirtais lipdukais. Neįprasti baldai į gyvenamąją erdvę gali įnešti visiškai kitokią atmosferą. Apšvietimas taip pat ne išimtis. Dėka įvairių šviestuvų galima sukurti visiškai naujai atrodančią erdvę. Pasiūloje galima rasti įvairių šviesos prietaisų, nuo visai nedidelių LED lempučių iki įmantraus dizaino toršerų, sieninių ar pakabinamų šviestuvų. Patalpoje vyraujant blankioms spalvoms, ją galima pagyvinti įvairiomis, kartais ir skirtingų spalvų šviesomis. Todėl nenorint kardinaliai keisti patalpos interjero, gali užtekti ir naujoviško apšvietimo sprendimo.
Jei nutarėte, jog jūsų norimos atnaujinti erdvės interjero dizainas turėtų būti keičiamas minimaliomis priemonėmis, jums gali užtekti spalvinių dekoro sprendimų. Visų pirma, numatykite spalvas, kuriomis norite dekoruoti patalpų sienas, grindis ar lubas, nesvarbu, tai būtų dažai, tapetai ar kita danga. Pabandykite jas priderinti prie jau turimų baldų ar patalpos puošybos detalių, o jei norėtumėte pakeisti ir tai, pabandykite spalvas priderinti taip, kad jos derėtų tarpusavyje.
Norint įdėti minimaliai pastangų atnaujinant savo būsto interjerą, pabandykite paieškoti naujoviškų sprendimų formų atžvilgiu. Tai gali būti neįprastos formos lentynos, dekoruota grindų danga ar paprasčiausios pagalvėlės. Neįprastos dekoro detalės taip pat gali visiškai neatpažįstamai pakeisti erdvę. Nepamirškite pamąstyti ir apie šių detalių medžiagiškumą. Netradicinės formos kilimas, ypatingų formų akmuo ar retos rūšies augalas gali gerokai pakeisti jūsų būsto vidaus aplinką.
Ne per seniausiai tapo madinga vietoj papildomo dekoravimo atidengti patalpų sienas iki kol pasiekiama pagrindinė medžiaga, iš kurių jos pagamintos. Tai gali būti išties įdomus sprendimas, tačiau prieš imantis tokių pokyčių, reikėtų įsitikinti dėl galimų praktinių pasekmių, tokių kaip šilumos sulaikymas, garso izoliacija ir kitos.
Taigi, interjero dizainas išties puiki sritis besidomintiems savo gyvenamosios erdvės keitimu. Tačiau ne visuomet įmanoma būti pajėgiu visose srityse. Tad jei pritrūkote idėjų ar ryžto, visuomet galite kreiptis į šios srities specialistus profesionalus. Tačiau net ir tai dažnais atvejais nepadės nusimesti apsisprendimo naštos, todėl prieš imdamiesi bet kokių veiksmų šioje srityje, apsispręskite bent dėl pagrindinių dalykų – formų, spalvų, medžiagiškumo ir apšvietimo.