Kiekvieną dieną naudojamas internetas leidžia žmonėms ne tik lengvai ir greitai pasiekti norimus informacijos šaltinius ar socialinius tinklalapius, tačiau ir produktyviai bei patikimai vykdyti savo darbinę veiklą. Tam, kad vartotojai galėtų pasiekti savo norimus puslapius, didelę reikšmę atlieka hostingas. Dažnam kyla klausimas, kas tai? Hostingą galima apibūdinti labai paprastai, tai puslapio patalpinimas internete. Priklausomai nuo būsimo puslapio paskirties ir naudojimo būdo yra pasirenkamas pats tinkamiausias serveris, kurio siūlomi parametrai ne tik atitiktų vartotojų poreikius, tačiau leistų maksimaliai pasinaudoti visais hostingo siūlomais privalumais.
Hostingas yra svarbus tiems, kurie nori, kad jų svetainė veiktų puikiai, be jokių priekaištų. Renkantis serverį yra atsižvelgiama ne tik į siūlomus serverių parametrus (duomenų srautas, vieta serveryje ir t. t.), bet ir į tolimesnę ateitį (aptarnavimo kokybė, saugumas, garantijos). Kuo patikimesnis serveris, tuo didesnė galimybė, kad kuriamas projektas pritrauks daug daugiau potencialių vartotojų, kadangi stabilumas ir kokybė yra svarbiausia bet kokios internetinės svetainės lankytojui.
Be abejonės kiekvieną dieną vartotojai naudojasi įvairiomis komunikacijos priemonėmis, be kurių sunkiai įsivaizduotų savo įprastinį gyvenimą. Viena iš tokių priemonių – elektroninis paštas, kuris praktiškai išstūmė įprastinį paštą iš vartojimo. Pašto serveriai – tai serveriai, kurie elektroniniam paštui suteikia skirtingus parametrus, pvz.: talpa, išsiųstų laiškų kiekis per tam tikrą laiko vienetą ir t. t. Atsižvelgiant į tokios internetinės svetainės naudojimą dažniausiai hostingas renkamas pagal serverių galingumą, tačiau tokiai svetainei puikiausiai gali tarnauti visi serveriai: ir VPS, ir Cloud, ir dedikuoti. Turime sutikti su tuo, kad šie pašto serveriai turi savo privalumų, todėl rekomenduojama pasidomėti kiekvieno iš jų teikiamomis galimybėmis, tik tokiu būdu maksimaliai išnaudosite visus serverio privalumus.
Akivaizdu, kad tiek internetas, tiek įvairi programinė įranga yra plačiai naudojama ne tik namuose, bet ir darbovietėse. Šiuo metu serveriai buhalterijai suteikia galimybę naudotis sklandžiai veikiančiomis programomis, kurių duomenys būtų itin saugūs, o priėjimą prie jų turėtų tik pats buhalteris. Serveriai buhalterijai turi turėti saugią prieigą prie duomenų, todėl dažniausiai yra rekomenduojami Cloud serveriai. Patikimi ir stabilūs serveriai, kurių duomenys laikomi kitoje šalyje, yra itin saugūs, todėl tai tampa dažniausiu pasirinkimu buhalterių tarpe. Tačiau be viso to vertėtų atsižvelgti ir į serverių galingumus, bei kitas ypatybes, kurios gali daryti didesnę ar mažesnę įtaką tolimesniam naudojimui tiek darbo, tiek asmeniniais reikalais.