Santuoka – abiems partneriams vienas reikšmingiausių gyvenimo įvykių. Santuoka paprastai sudaroma tik tada, kai tiek vyras, tiek moteris yra tvirtai apsisprendę susieti visą savo likusį gyvenimą su mylimu asmeniu. Deja, laikas bėga, ir viskas keičiasi, požiūris į gyvenimą ir ateities lūkesčiai – taip pat ne išimtis. Kartais nutinka taip, kad sutuoktinių lūkesčiai laikui bėgant pradeda nebesutapti, ir dėl to kyla nesutarimų, kurie gali baigtis skyrybomis.
Žinoma, tai nėra vienintelė skyrybų priežastis. Pasitaiko ir tokių atvejų, kad poros skiriasi dėl alkoholizmo, smurtavimo ar neištikimybės. Lietuvoje gana dažnai įvyksta skyrybos būtent dėl šių priežasčių. Žinoma, kartais porai pavyksta susitaikyti, tačiau kartais, kai kažkuris iš sutuoktinių nepajėgia atleisti, tenka apsvarstyti ir kitą galimybę – skyrybas. Šiais atvejais paprastai nepavyksta santuokos nutraukti bendru susitarimu: kai kaltas vienas iš sutuoktinių, jis gali nenorėti išsiskirti. Taigi, skyrybos užtruks ilgiau, ir, deja, kainuos brangiau.
Kai skyrybos vyksta dėl vieno iš sutuoktinių kaltės, kartais sunku suvokti, nuo ko pradėti šį nemalonų procesą. Šiuo atveju geriausiai padės įmonės, kurių specializacija – teisinės paslaugos. Advokatai padės ne tik parengti reikiamus dokumentus, bet ir, esant poreikiui, surinks reikiamas pažymas, konsultuos visais rūpimais skyrybų klausimais, prižiūrės ir ves visą skyrybų procesą. Jei gyvenate užsienyje, skyrybų procesas gali būti vedamas net ir nedalyvaujant prašantiems išskirti.
Kartais išsiskirti būna paprasčiau, kaip abu sutuoktiniai būna sudarę priešvedybinę sutartį – jie dar prieš vestuves numato, kaip dalinsis turtą skyrybų atveju. Vis dėlto, ne visais atvejais priešvedybinėje sutartyje būna numatyta, kaip bus dalinama vaikų globa.
Skiriantis abu sutuoktiniai turi sudaryti skyrybų padarinių sutartį, kurioje aptariama, kaip buvę sutuoktiniai dalinsis turtą ir vaikų globą. Šiai sutarčiai sudaryti paprastai prireikia advokato pagalbos, kuris pasirūpina, kad nė viena pusė nesijaustų nuskriausta ir gautų savo turto dalį.
Žinoma, apie skyrybas reikėtų mąstyti tik tuomet, kaip nebelieka kitos išeities – pirmiausia patartina kartu apsilankyti pas šeimos psichologą, jei reikia – pas seksologą, ir daryti viską, kad santuoką pavyktų išsaugoti. Kartais sutuoktiniai nusprendžia išsiskirti susipykus, dar nespėjus atvėsti emocijoms. Laimei, kol nagrinėjamas jų skyrybų prašymas, jie dar turi šiek tiek laiko persigalvoti. Santuoka nenutraukiama, jei praėję mažiau nei metai nuo santuokos sudarymo – partneriai turi šiek tiek laiko „susigyventi“, nors kartais pradžia gali atrodyti ir labai sunki. Skyrybos – toks pats svarbus žingsnis kaip ir santuoka, todėl prieš jį žengiant reikėtų tvirtai apsispręsti.