Slidinėjimas – tai viena populiariausių žiemos sporto rūšių ir vienas geriausių būdų praleisti laisvalaikį ar atostogas. Slidinėti mėgsta ne tik šiaurės šalių gyventojai, bet ir pietiečiai. Europoje žiemos sezonu ypač klesti valstybės, kuriuos turi kalnų ir yra įkūrusios profesionalias slidinėjimo trasas. Kasmet į slidinėjimo kurortus plūsta tūkstančiai ištroškusių kitokio – aktyvaus ir turiningo, pilno įspūdžių laisvalaikio žmonių. Šįkart plačiau papasakosime apie slidinėjimo sporto aprangą ir atributiką.
Svarbiausi atributai – slidės ir lazdos
Slidinėti niekaip neišeitų be vieno atributo – tai kalnų slidės. Jos turi būti kokybiškos, pagamintos iš tvirtų medžiagų ir ilgaamžės. Ant slidžių turi būti specialūs apkaustai, tvirtinami prie batų. Daugelis žiemos sporto entuziastų rekomenduoja įsigyti ir specialius kalnų slidinėjimo batus, kurie neperšlampa, yra šilti ir tvirti, su jais sumažėja tikimybė susižeisti ar išsinarinti kojas. Taigi pinigų nereikėtų pagailėti ir ilgaamžiams batams, kadangi kalnų slidžių batai – tai specifinė avalynė. Daugelis mano, kad slidinėjimui tinka ir paprasti sportbačiai ar auliniai batai, tačiau, sugrįžę iš kalnų arba ten dar būdami, ima ieškoti galimybių įsigyti patogesnius batus, kadangi jaučiasi nepatogiai ir nesaugiai. Tiek pradedantiesiems, tiek ir jau pažengusiems slidininkams būtinos slidinėjimo lazdos, kurios slidinėjant leidžia jaustis tvirčiau ir stabiliau. Pastarosioms tokie aukšti reikalavimas nekeliami – svarbu, kad lazdos būtų reguliuojamo aukščio, su smailiais galais bei turėtų kilputes, kuriomis lazdas galima laikyti.
Slidininko apranga – kokia ji turėtų būti?
Kai jau turimos kalnų slidės ir kalnų slidžių batai, pats metas pagalvoti ir apie slidinėjimui tinkamą aprangą. Galima rinktis vientisą neperšlampamą kombinezoną. Tokią aprangą ypač patogu pirkti vaikams. Jei suaugusiesiems kombinezonas nepatinka, galima įsigyti ir specialias kelnes su petnešomis – nugriuvus ant odos nepateks sniego, nesušlapsite, nesušalsite ir nesusirgsite. Jei renkatės slidinėjimo kelnes, reikės paieškoti ir tinkamos striukės: ji taip pat turėtų būti neperšlampama ir ganėtinai tvirtų audinių, kad, nukritus, nesuplyštų. Beje, apranga turėtų būti „termosinė“ – nei per šilta, nei per daug plona. Slidinėjant sušilsite, todėl reikėtų, kad drabužiai būtų laidūs orui. Geriausia, kai slidinėjimo drabužių viršutinis sluoksnis – sintetinis, o apatinis – iš natūralių, leidžiančių odai kvėpuoti audinių.
Slidininkams būtinos ir pirštinės, kurios leis tvirčiau įsikibti į lazdas ir nesušalti rankų. Taip pat reikėtų pasirūpinti šalmu ir akiniais. Šalmas apsaugos galvą nuo sutrenkimų, o akiniai saugos akis nuo saulės šviesos ir kad į jas nepatektų sniego. Turint šiuos atributus, belieka susirasti patrauklų slidinėjimui kurortą.