Kaip išsirinkti granulinę krosnelę

Kiekvienam naujai susiduriančiam su statybos sritimi kyla noras pačiam įsigilinti į techninius įsigijamos produkcijos parametrus. Norint suprasti, ką, už kokią kainą ir kur išsirinkti, kokia prekės kaina yra „didelė“ , kokia „maža“, ką reiškia „puiki kokybė“, „kokybiškas produktas“ ir taip toliau, reikia skirti šiek tiek laiko ir kantrybės įsigilinti į specifinės rinkos ypatybes bei niuansus.

Skandinaviškas ar itališkas židinys?

krosnelėsDažnai mūsuose vyrauja nuomonė, kad tik Šiaurės šalyse sukurti ar pagaminti produktai yra verti mūsų dėmesio, tačiau  reikėtų įvertinti, kad daugelis Skandinavijos šalių savo produkcijos gamybą senokai perkėlė į kitas Vakarų ar Rytų Europos šalis, tuo sumažindami gamybos kaštus, aišku, tai neturėtų reikšti, kad gaminio kokybė keičiasi – išlaikoma ta pati medžiagų kokybė, gamybos, kokybės ir sertifikavimo standartai.

Taipogi ir tokia Pietų valstybė kaip Italija gali pasigirti puikiomis metalo gamybos ir apdirbimo tradicijomis – italai vieni iš pirmųjų Europoje pradėjo gaminti ir iki šiol yra lyderiai pagal biokuru kūrenamų – granulinių krosnelių ir katilų gamybos bei pardavimo apimtis. Šios sistemos yra itin ištobulintos, kadangi Italijoje granulinės krosnelės atlieka pagrindinio namo šildymo prietaiso funkciją.

Techniniai parametrai – kas svarbiausia?

Panagrinėkime gamintojo pateikiamus techninius granulinės krosnelės parametrus – korpuso matmenys : 452x863x493 mm. Rinkdamiesi krosnelę pagal dydį, dažniausiai mąstome apie optinę parametrų išraišką – kaip šis prietaisas atrodys svetainėje?  Aišku, labai svarbu, kad vaizdas būtų tinkamas, tačiau , kuo didesnė krosnelė, tuo didesnis jos galingumas, granulių talpa, tai reiškia ilgesnį vienos įkrovos degimo laiką, tačiau nepamirškite – jei patalpa maža, o prietaisas galingas, patalpoje gali tapti per karšta, todėl būtinas karšto oro nuvedimas į kitas patalpas.

Nominalus ir maksimalus galingumas

Nominalus galingumas: 2,5-5,0 kW. Nominalus ir maksimalus galingumas – tai skirtingi parametrai, kuriuos nurodo ne visi gamintojai, todėl būtina paklausti – kuris iš šių parametrų nurodomas. Remiantis tarptautinių žodžių žodynu : nominalus – formalus, esantis tik popieriuje, todėl remiantis šia formuluote, įrenginio šiluminė galia nustatoma remiantis logika, technine realybe bei sutarimo principu. Nominali galia patvirtinama atestuotos įstaigos bandymais bei pateikiama gamintojo atitikties deklaracijoje.

Židiniai ir krosnelės turėtų būti pasirenkami pagal jų nominalią, o ne maksimalią galią, kuri kartais naudojama kaip rinkodaros priemonė ir gali suklaidinti vartotoją.

Prietaiso šiluminę galią būtina įvertinti. Jei gamintojas nenurodo erdvės, kurią ši krosnelė gali sušildyti, turite žinoti patį primityviausią skaičiavimą:  1 kW gali sušildyti apie 25-30 kubinių metrų oro, jei lubų aukštis yra apie 2,5-2,6 m.

Jei kreipėtės į kvalifikuotą pardavėją, pastarasis turėtų nurodyti  krosnelę, kuri pagal patalpos dydį yra jums tinkamiausia bei pagrįsti savo nuomonę skaičiavimas.

Kiti parametrai

Taip pat vertėtų atsižvelgti ir į kitus techninius duomenis, kuriuos gamintojas pateikia: elektros suvartojimas įdegimo momentu, mikroprocesoriaus programavimas – pvz., ar galite suprogramuoti taip, kad krosnelė kasdien įsijungtų ar išsijungtų norimu laiku.

Granulių suvartojimas paprastai nurodomas minimalus ir maksimalus, tai priklauso nuo to, ar krosnelė veiks minimaliu, vidutiniu ar maksimaliu režimu, todėl tikslų granulių suvartojimą galima nustatyti tik empiriškai.

Labai svarbūs ir apsaugos prietaisai: termostatas, esantis granulių talpoje, perkaitimo termostatas, dūmų jutikliai. Labai patogu, jei krosnelę galite susieti su kambario termostatu, esančiu vėsiausioje vietoje, tuomet krosnelė „skaitys“ žemiausią gyvenamosios patalpos temperatūrą.

757
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *