Net nepikti šunys kanda. Didesnė tikimybė, kad įkąs savas augintinis, nei benamis ar kaimynų šuo.
Pagal statistiką šunys, kurie įkando savo šeimininkams, buvo mažai prižiūrimi ir mylimi, dažnai ignoruojami, paliekami kieme pririšti prie grandinės. Kaip taisyklė, puolantys šunys – jauni, silpnai socializuoti, nekastruoti patinai. Aukos – vaikai, kurie buvo toje vietoje, kurioje šuo mano, kad tai jo teritorija.
Šių nelaimingų atsitikimų beveik visada galima išvengti. Augintinių socializacija, mokymas ir sterilizacija, jiems padės tapti pilnaverčiais mūsų šeimos nariais. Šuo negali visada būti pririštas prie grandinės ir mažai judėti. Jam reikalingas pakankamas šeimininko dėmesys, žaidimai ir pamokos. Visa tai užkerta kelią agresyviam elgesiui, kitaip šunį reikia parodyti gyvūnų elgesio specialistui ar treneriui, turinčiam patirties dirbant su agresyviais šunimis.
Dauguma šunų rodančių agresiją, pakankamai ilgai perspėja apie savo ketinimus, kol jie faktiškai eina į ataką. Šuns agresija gali būti nukreipta į asmenį, kuris bando patekti į jo teritoriją ar nori paimti jo daiktą (pavyzdžiui žaislą, dubenėlį), taip pat kovojant už dominuojančią vietą namuose (pavyzdžiui kėdė, krėslas ar sofa). Urzgimas, “kieta” išvaizda, įtempta laikysena, iššiepti dantys – visa tai rodo, kad jums reikia profesionalios pagalbos kontroliuojant šunį.
Neatsakykite į agresiją agresija: jei mušate urzgiantį šunį, galite paversti jį į gyvūną, kuris kanda be įspėjimo. Labai svarbu šuns agresiją koreguoti vadovaujant patyrusiam specialistui, kuris padės ją kontroliuoti ne smurtiniais metodais. Šie metodai padės šuniui suprasti ir užimti tinkamą vietą šeimos hierarchijoje, išmokys teisingai reaguoti į įvairius dirgiklius.
Jei jūsų šuo visuomet buvo geraširdis, niekada nerodė agresijos ir staiga pakeitė savo elgesį, turėtumėte susisiekti su veterinarijos gydytoju. Tai gali būti medicinos problema. Pavyzdžiui, lėtinės ausų infekcijos gali būti labai skausmingos. Šuo, kuriam yra ausų uždegimas, nekontroliuoja savo elgesio ir gali pulti žmogų, dėl stipraus skausmo. Įvairūs skausmai, pablogėjęs ar prarastas regėjimas, klausa ir kiti šuns sveikatos pakitimai, susiję su vyresniu amžiumi, taip pat provokuoja agresiją. Kai kuriais atvejais šias problemas galima išgydyti, kitais atvejais augintiniui senėjant, būkite atsargesnis.