Gyvūnus auginantiems žmonėms labai aktualu žinoti, kur ir kokias paslaugas jie gali rasti. Daugelis veterinarijos klinikų dirba darbo dienomis, tačiau, norint paslaugomis pasinaudoti savaitgalį, gali tekti sumokėti nuo 30 iki 50 proc. daugiau nuo teikiamų paslaugų vertės. Daugelis žmonių pastebėję, kad jų augintiniui kažkas ne taip, vyksta pas veterinarus konsultuotis. Tačiau yra ir kita išeitis – konsultacija be gyvūno. Beje, ji yra ir perpus pigesnė, o išsiaiškinti taip pat galima nemažai. Pirminės apžiūros kaina yra nedidelė, tačiau kartais išlaidos gali išaugti dėl to, kad gyvūnui reikalingi brangoki vaistai ir medikamentai. Veterinarijos klinikos dažnai turi ir vaistinėles, kuriose galima įsigyti vaistų ir medikamentų. O jei šių medikamentų klinikos neturi ar jais neprekiauja, tiesiog išrašomas receptas. Veterinarijos vaistinių, kaip ir įprastų vaistinių, galima rasti bet kuriame kiek didesniame miestelyje. Miesteliuose, jei nėra vaistinės, tai bent galima rasti veterinarą, kuris turi įvairių medikamentų, skirtų ne tiek mažiems, kiek stambiems gyvuliams. Susirgus stambiam gyvūnui, pavyzdžiui, karvei, jaučiui, aviai, kiaulei ar arkliui ir panašiai, veterinaras turi sparčiai atvykti, nes gyvūnas gali numirti ir taip savininkui atnešti itin didelių nuostolių. Mieste veikiančios veterinarijos klinikos paprastai prižiūri tik mažus naminius gyvūnėlius, kai tuo tarpu kaimeliuose ir rajonuose veterinarai užimti stambių gyvulių priežiūra. Tai esminiai skirtumai.
Pratęsiant kalbą apie veterinarijos klinikose atliekamas procedūras, reikėtų įsidėmėti, kad čia išduodami ir pasai, kurie nurodo, kad gyvūną galima gabentis į kitą šalį. Pastebima, kad vis daugiau žmonių, norinčių atsikratyti savo augintinių, kaip priežastį įvardina išvykimą į užsienį. Tačiau tokie žmonės kratosi atsakomybės ir svečioje šalyje nori gyventi be rūpesčių. Sumokėjus vos porą dešimčių litų, galima savo augintinį vežtis į bet kurią Europos Sąjungos šalį.
Visai paprastos gyvūnų priežiūros procedūros, kurias atlieka veterinarijos klinikos, tokios, kaip skiepai, nagų karpymas, ausų valymas, erkės traukimas ir panašiai, kainuoja vos kelis ar keliolika litų, taigi patiems rizikuoti savo gyvūno sveikata bandant atlikti šias procedūras gal ir nelabai verta. Juolab kad veterinarai turi tinkamą aparatūrą, tinkamus prietaisus, patirtį ir visas galimybes darbą atlikti kokybiškai. Jau keik brangiau atsieina įvairios chirurginės operacijos, sudėtingi tyrimai, pavyzdžiui, kraujo tyrimas, nustatantis, ar gyvūnas neserga pasiutlige. Veterinarai geriausiai patars, kokios procedūros būtinos gyvūnui ir pasirūpins, kad augintinis augtų sveikas ir žvalus. Tiesiog nereikia ieškoti gydytojo, su kuriuo net ik gyvūnas, bet ir jo šeimininkas surastų bendrą kalbą.